Mi változott 1 év alatt? Hogy lehet kiválasztani az egyre színesebb mezőnyből a legjobb tízet? Ezek a legfőbb kérdések, mik a kiadvánnyal kapcsolatosan foglalkoztattak. Jó hír, hogy megvan a válasz, mert Vinkó József főszerkesztő december elején az Inforádiónak így nyilatkozott:
A tavalyi kiadvány óta 50 hely megszűnt, másik 50-et kidobtunk mi, és 180 új minőségi gasztrohelyet találtunk. Szinte teljesen új kalauz készült, néhány stabil helyet leszámítva óriási változás van a listán.
A változást leginkább a műfajokban lehet megfigyelni. Étteremkalauzra már senkinek nincs szüksége, a döntő szempont a hangulat, az életérzés, az ízharmónia. Az összeállítás célja az volt, hogy a legkülönbözőbb élethelyzeteknek megfelelő helyeket kutassuk fel Budapesten, ahol melegkonyha is üzemel. És ne csak a fine dining és a romkocsma között lehessen választani, hanem találjam meg az atmoszférát, az ételt, a helyet, az ár-érték arányt.
Évről évre sok étterem tűnik el. Az okok közt gyakran szerepel, hogy rosszul kalkulálják ki az üzleti tervüket, esetenként rengeteget költenek a helyszínre, berendezésre, PR-ra, de a lényegre – a szakácsra és az alapanyagokra – nem marad pénz. Ma sokkal inkább a szerzői konyhák működnek: egyszerű székek, egyszerű evőeszköz, kevesebb hely, a tulajdonos/séf maga főz néhány barátjával, és alulról felfelé építkezik.
A fluktuáció másik oka, hogy őrületesen gyorsan változik a divat. Itt van mindjárt a street food. A levesbárok és burgerek korszakából a nagy felfutás után mi maradt? Csak néhány kapaszkodott meg. A gasztronómiai bumm még tart, de nagyon befolyásolja a divat és a PR, mi nem tesz jót a minőségnek.
A gasztrokalauz egy jól forgatható kézikönyv, aminek az elején az éttermeket megtalálhatjuk a top 10-es tematikánként, de mi fontosabb, hogy a végén név alapján és kerületenként. Tehát lehet menni célzottan, és lehet menni ötletszerűen.
A legjobb helyek oklevelet kapnak, általában ki is teszik, és büszkék rá. Ha valaki a listában felsorolt helyek valamelyikén csalódott, illetve olyan helyet talált, amit a gasztrokalauzban legközelebb szívesen viszontlátna, annak a véleményére számítunk.
30 kategória
1. fine dining, 2. gourmet-étterem, 3. bisztrókonyha, 4. magyar konyha, 5. gasztrobár, 6. terasz és kert, 7. ebédmenü, 8. kifőzde és étkezde, 9. mediterrán konyha, 10. ázsiai konyha, 11. húsimádóknak, 12. halimádóknak, 13. magyar street food, 14. nemzetközi street food, 15. ínyencburger, 16. piac és gasztro, 17. reggelizőhely, 18. újhullámos kávézó, 19. kézműves cukrászda, 20. fagylaltozó, 21. legendás hely, 22. borbár, 23. kézműves söröző, 24. bár, 25. gasztrobazár, 26. art & food, 27. vegán és mentes hely, 28. kézműves pékség, 29. ínyencbolt, 30. nemzetközi delikátesz
Top 10
A tételes listákat és a hozzájuk tartozó leírásokat keresd a gasztrokalauzban, amíg még kapható! De négy témakört muszáj kiemelnünk, hol mi is megfordulunk, mert az ételek mellett az ital ezeken a helyeken legalább olyan fontos:
Terasz és kert
1.) Pierrot, 2.) Larus, 3.) Kiosk, 4.) Villa Bagatelle, 5.) Mazel Tov, 6.) Fióka, 7.) Vintage Garden, 8.) A Kert, 9.) Smúz, 10.) Városliget Café
Kézműves söröző
1.) Élesztőház, 2.) Jónás, 3.) Léhűtő, 4.) First, 5.) Csakajósör, 6.) Bölcső, 7.) Kandalló, 8.) Szimpla - The Lab, 9.) Monyó, 10.) Hops
Borbár
1.) D.O.C., 2.) Innio, 3.) Szalonspicc, 4.) Doblo, 5.) Kis Bécs, 6.) DiVino, 7.) Andante, 8.) 0,75 Bistro, 9.) Palack, 10.) Kadarka
Bár
1.) Boutiq', 2.) Bar Pharma, 3.) Good Spirit, 4.) Blue Fox, 5.) WarmUp, 6.) Black Swan, 7.) Her Majesty the Rabbit, 8.) Piña, 9.) Buddha Bar, 10.) The Bar
Gratulálunk!
Kövesd Facebook-on és Instagramon a Kocsmablogot, és ha úgy van: Mutass egy kocsmát!
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.
.. Utolsó kommentek