1920 januárjában nehéz időszak köszöntött az Egyesült Államokra. Közel száz évvel ezelőtt Amerika lakosai a mostanihoz hasonlóan dermesztően hideg hónapban néztek farkas szemet a szesztilalommal. A bevezetett korlátozás célja egy alkoholmentes társadalom megteremtése volt, de ami ezután következett, ahhoz a tengerentúli ország történetének talán legizgalmasabb fejezete kapcsolódik. Az eredeti elképzelés helyett ugyanis sorra nyíltak az illegális csehók, születtek a legnagyobb maffiózók, mint Al Capone és virágzott a korrupció. A legnépszerűbb csempészett ital a whiskey volt. A több mint egy évtizeden át tartó időszak egyesek zsebét dollár milliókkal tömte ki, miközben amatőr szeszfőzők ezrei vakultak meg vagy éppen bénultak le az otthon titokban kotyvasztott „alkoholtól.”
kép forrása: pbs.org
Jack Daniel már nem élte meg a szesztilalom okozta nehézségeket, híres lepárlóüzemét azonban próbára tette az időszak. Unokaöccse, Lem Motlow, az üzem örököse sikeresen vezette tovább nagybátyja szeszfőzdéjét egészen a korlátozásokig, amikor az bezárta kapuit. A tilalom ideje alatt Lem Motlow földműveléssel és állattenyésztéssel foglalkozott, de szíve továbbra is örökölt lepárlóüzeméhez húzta és hitte, hogy a tilalom idővel véget ér. 1933-ban így is lett, Lem pedig legális módon kívánta orvosolni az országban uralkodó feszültségeket és állami törvényhozóként akarta újjáéleszteni Lynchburgöt. Arra kérte az embereket, szavazzanak rá és cserébe ő sem lesz hálátlan. Mindenki tudta mire céloz, törvényhozóként újra nyitja a lepárlót, munkát adva ezzel az ott élő embereknek és whiskey-t Amerikának.
Lem Motlowot célt ért kampányával, és szavához hűen újra megnyitotta kapuit a lepárlóüzem. Egy valamihez ragaszkodott csupán, a whiskey csakis úgy készülhetett, ahogy Jack Daniel idején. A Spring Hollow tiszta vize, a cukorjuharfa szene, amellyel az italt lágyítják és a kiégetett fehér tölgyfahordók alapvető összetevői maradtak a gyártási folyamatnak. Ez a hagyomány pedig az elmúlt 150 évben sem tört meg, minden egyes üveg italt, amelyet a lynchburgi lepárlóüzemben készítenek, a jól bevált recept szerint főznek.
Kövesd Facebook-on és Instagramon a Kocsmablogot, és ha úgy van: Mutass egy kocsmát!
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.
.. Utolsó kommentek