> Mindenki ismeri, mindenki használja, de senki sem tudja, ki volt valójában. Mostanáig...
Akár hiszitek, akár nem, Irsai Olivér az öreg Irsainak a fia volt!!! Na, de a viccet félretéve egy magyar eredetű fajtáról beszélünk, amelyet Kocsis Pál állított elő a Pozsonyi fehér és Csabagyöngye szőlők keresztezésével. Meg is maradt a mi fajtánknak, igazi Hungarikum. Sok mese van a köztudatban, hogy a neve honnan ered, de én biztosan tudom, hogy Kocsist barátjához, az öreg Irsaihoz nagyon komoly szálak fűzték, és ez befolyásolta a névadásban. A baráti hűségét szerette volna bebizonyítani az általa létrehozott szőlőfajtában, amikor segítségére biciklizett a kis Olivér – a barátja kisfia – és eszébe ötlött a megoldás: róla fogja elnevezni a szőlőfajtát.
Így született meg a becsületes neve, és (többek között) ennek hála, pár éve elindult az Irsai-őrület, szőlő-, bor- és pálinkafogyasztásban egyaránt. Nagyon sok új telepítés indult el. Nálam is készül, a saját pincészetemben ebből a szőlőfajtából kiváló minőségű bor, amelyről írhatnék regényeket, de inkább lépjetek a tettek mezejére, és kóstoljátok meg!
(x) A VinVin Borpercek szerzője Kúcs Gyula, borász, a VinVin online borszaküzlet szakértője.
Kövesd Facebook-on és Instagramon a Kocsmablogot, és ha úgy van: Mutass egy kocsmát!
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.
.. Utolsó kommentek