> Az elmúlt évek nagyszabású marketingjének köszönhetően a magyarországi borkultúra eljutott arra a szintre, hogy már a szélesebb közönség is értékeli, mi több igényli a minőségi borokat. Ennek természetes velejárója, hogy egyre több helyen rendeznek borkóstolókat, mely eseményeken bizonyos szabályokat illik betartani.
Hogyan viselkedjünk borkóstolón?
- Ne dohányozzunk, ne rágózzunk!
- Csak a bemutató személy jelzésére emeljük szánkhoz a kóstolásra éppen kitöltött bort!
- Míg az adott borról beszélnek, tartsunk legalább egy kortynyi italt a poharunkban, mivel további észrevételek miatt talán újra meg kell kóstolnunk!
- A számunkra kitöltött bort nem illik továbbadni. Ha nem kívánjuk elfogyasztani, inkább öntsük ki!
- A kiöntőben lévő folyadékról ne tegyünk említést, pláne ne akarjunk belekóstolni!
- Illetlenség a kínálást visszautasítani. Amennyiben indokolt a fogyasztástól való tartózkodás (gyógyszerszedés, gépjárművezetés), akkor erről a kóstolót megelőzően tájékoztassuk a házigazdát! Mindazonáltal fogadjunk némi italt a poharunkba, és kiöntés előtt legalább a színét és illatát méltassuk!
- Mindig figyeljünk oda a borról beszélő személyre!
- Minden kóstolt borral kapcsolatban ajánlatos valami pozitív jelzőt megfogalmazni. Kritikát csak a házigazda nyomatékos kérésére említsünk!
- A visszakóstolás poharával köszöntsük házigazdánkat, és köszönjük meg a kóstolót!
- A pincében ne kopogtassunk hordókat! Ez úgy hat, mintha a pénztárcájában lévő pénzt számolnánk meg.
Kövesd Facebook-on és Instagramon a Kocsmablogot, és ha úgy van: Mutass egy kocsmát!
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.
.. Utolsó kommentek