.. Összetett kereső

.. Közösség

.. Utolsó kommentek

  • UV pót: Megszűnt. (2023.12.11. 15:40) Nano drinkbár
  • Vlagyimir Iljics: Hol vannak a cicusok? (2022.08.19. 15:15) Macska
  • Alex Maties: Sofőrszolgálatra akkor van szükség, amikor a megrendelő autójával szeretne menni valahová, de már ... (2021.08.10. 01:31) Sofőrhívó app
  • kocsmablog: Megtörtént a vendéglátóhely-típusok felülvizsgálata, melyet a szektor régóta szorgalmazott. Olyan ... (2021.01.05. 17:44) A vendéglátóhelyek típusai
  • IPAfai Pap: Ez nagyon menő találat! (2020.12.25. 13:10) Pesti pinceszerek
  • élhetetlen: Függetlenül attól, hogy nem érdekel a sör, ez azért durva. Kötelezően árusítani valamit? Ez legfel... (2020.12.18. 21:04) Sörtörvény: mindig lesz kisüzemi sör csapon?
  • Utolsó 20
2012. 10. 10. - Fehérbálna
Beerpong alapok

pixel

sortura-csik.jpg

> Az asztalitenisz és a sörözés legkellemesebb és legszalonképesebb házasítása ez, melyet az egyetemistáknak nem kell külön bemutatni.

Ez a szép sport az 1950-es években a Dartmouth Egyetem falai között kelt életre, bár akkoriban még egy normális ping-pong asztalon játszottak, csak pár pohárral, még a háló is fel volt szerelve és ütök is voltak akkoriban. Érthetően nagy népszerűségre tett szert az egyetemisták körében és gyorsan terjedt a híre. Mostanra már teljesen más jellege lett és szabályokat alkottak a játék menetére, illetve Amerikában tartanak világbajnokságot is ebben a sportágban.

Szükséges kellékek:
- egy kb. 2,5 méter hosszúságú, minimum 1 méter széles és kb. 70-80 cm magas asztal
- összesen 22 db műanyag pohár, 10-10 a söröknek és 1-1 vízzel teli pohár a labda tisztítására minden dobás után
- két darab pingpong labda
- legalább 4 sörkedvelő vidám ember

A játék menete:
A játék célja hogy az ellenfél poharait eltüntessük: amelyikbe betalálunk, annak a tartalmát az ellenfelünk megissza, majd a poharat félrerakja. Az nyer, akinek hamarabb sikerül kidobnia az ellenfél poharait. A győztes csapat fent maradt söreit a vesztes csapatnak kell meginnia. A játék elején a két csapat a kezdési jogért dob. Mindkét csapatból egy-egy játékos egymás szemébe nézve egyszerre dobja el a labdát. Értelemszerűen az kezd, aki az ellenfél poharába talál. Ha egyiküknek sem sikerült, a másik két játékos próbálkozhat. Ezután a kezdő csapat megkapja mindkét labdát és elkezdheti a játékot. (Innentől kezdve a győztes csapaté lesz a kezdési jog). Az ellenfél akkor dobhat, ha a kezdő csapat mindkét tagja eldobta már a labdát, kivéve ha mindketten betalálnak, mert akkor visszakapják a labdákat és újra dobhatnak (közben a védekező csapat kortyolhatja a kidobott söröket). Ha a csapattársak ugyanabba a pohárba találnak bele, az ellenfélnek az adott pohárral érintkező összes többit meg kell innia. (És persze a támadó csapat újra próbálkozhat).

beerpong_tech.jpg

A dobás csak akkor érvényes, ha a dobó játékos könyöke a játéktéren kívül marad (magyarul nem nyúl be az asztal fölé). A labdát kétféle módon lehet az ellenfél poharaiba juttatni: dobva és pattintva. (A különböző technikákat az alábbi kép illusztrálja). Pattintott labda esetében a találat kettőt ér, vagyis az adott poháron kívül egy tetszőleges másikat is el kell vennie a védekező csapatnak. Ilyen dobásnál viszont az első pattanás után kivédhetik, elkaphatják a labdát, ha viszont ívelt labdához érnek hozzá az asztal fölött, akkor egy általuk szabadon választott poharat kell elvenniük maguktól. Ha a labda visszagurul a támadó csapathoz, az aki dobta újra próbálkozhat, viszont a dobást a háta mögül kell indítania.

beerpong_diagram.jpg

Túldobás:
Túldobásnál a labda nem ér se asztalt, se poharat. Amennyiben a védekező csapat elkapja a dobást, a támadó csapatnak innia kell. Ez a szabály csak addig érvényes, amíg a támadó csapatnak egynél több söre van fent. A játékot csakis érvényes dobással lehet megnyerni.

Rendezés:
A poharak egy idő után fogynak és a rendezetlenség miatt egyre nehezebb lesz betalálni, ezért van egy olyan szabály, ami megkönnyíti a játékosok dolgát. Egy játék alatt minden csapat 2 rendezést kérhet, de csak akkor, ha az ellenfélnek 6, 4, 3, vagy 2 söre van fent (alábbi kép).

beerpong_glass.jpgKiváltás:
Ha az egyik csapat utolsó poharát is kidobják, még nincs veszve a játék, ugyanis ha a következő körben sikerül a "vesztes" csapatnak az egyik pohárba beletalálnia, akkor a kidobott poharat visszatéve a játék folytatódik.

További érdekességek:
Egyre több helyen helyettesítik a háromszög alakban felállított poharak tartalmát vízzel, a söröspoharak tartalmát pedig egy másik asztalról hörpintik fel. Ennek oka, hogy minél kisebb legyen az esély arra, hogy valamilyen fertőzést a játékosok a ping-pong labda által hordozott baktériumok miatt elkapjanak. Eleinte csak megmerítették a labdát egy pohár vízben és úgy folytatták a játékot, de miután egy vizsgálat kimutatta, hogy több baktériumra ez hatástalan, a fenti módszer egyre elterjedtebb.

Magyarországon nem tudok Beerpong bajnokságról jelenleg, de figyeljétek az oldalt, mert ez változni fog hamarosan...

Kövesd Facebook-on és Instagramon a Kocsmablogot, és ha úgy van: Mutass egy kocsmát!

A bejegyzés trackback címe:

https://kocsma.blog.hu/api/trackback/id/tr777178343

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása